Обамејанг ќе биде новиот напаѓач на Јувентус!?

„Старата дама“ ја следи ситуацијата со Пјер-Емерик Обамејанг кој има уште една година од договорот со Арсенал.

И Интер исто така покажува интерес за интернационалецот од Габон како можна замена за Лаутаро Мартинез кој се поврзува со Барселона.

Според „Le10sport“, Јуве ги подготвува условите за договор со Обамејанг кој сезонава во Премиер лигата има досега 17 голови од 29 натпревари.

Самиот играч за „Telefoot“ изјави дека дека ќе види како ќе се одвиваат нештата во наредниот период, ова може да биде клучна точка во неговата кариера.

Чави не ги сака Обамејанг или Мане во Барса

Прочитајте и...  Штутгарт и Чурлинов со прва победа во Бундеслигата (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Азаренка го напушти теренот на Ролан Гарос: Ова е смешно

Слободен печат

Прво големо изненадување на Ролан Гарос, крај за Гофан

Слободен печат

Ѓоковиќ: Нема да ги кријам емоциите на Ролан Гарос

Слободен печат

Ракометарите на Металург негативни на корона, заминаа за Цирих

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Поранешна сопруга нарачала убиство на турски репрезентативец, животот му го спасил нејзиниот љубовник

Слободен печат

НБА играчи заиграа фудбал на тренинг, Гризман умре од смеење (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Куман на удар на јавноста: Изгледам како негативец, но…

Слободен печат

Пеп Гвардиола конечно си најде дефанзивец, Диаш за 55 милиони евра се сели во Сити

Слободен печат

Леброн по пласманот во големото НБА финале: Работата сè уште не е завршена

Слободен печат

ММА спектакл во Абу Даби, Адесања го нокаутира Коста (ВИДЕО)

Слободен печат

Леброн ги однесе Лејкерси во големото НБА финале, прво по пауза од десет години (ВИДЕО)

Слободен печат

Фантастичен меч на „Џузепе Меаца“ со три пресврти и седум голови! (ВИДЕО)

Слободен печат