Невиден гаф на градочалничката на Драч: Задоволни сме со 50 жртви - Слободен печат

Невиден гаф на градочалничката на Драч: Задоволни сме со 50 жртви

Градоначалничката на Драч, Валона Сако, направи еден голем гаф во своето директно обраќање за Топ Чанел.

Сако, во оваа прилика, веројатно по грешка изјавила дека тие се задоволни со 50 жртви.

– Ова беше еден катастрофален земјотрес, но сме задоволни и со 50 жртви, затоа што во други случаи бројот на жртви изнесуваше беше поголем и од 1000 – рекла Сако.

 

Прочитај повеќе

Пивоваров: Не може разговор во кафеана со пријател да се пише и сфати како доказен материјал за утре да бидете лустрирани

Слободен печат

Самоопределување го предложи Курти за мандатар на новата косовска Влада

Слободен печат

Пивоваров: Политички циркуз е блага форма на она што се случуваше со лустрацијата

Слободен печат

Пратениците ќе дебатираат за Законот за тутун

Слободен печат

Андоновиќ: Самитот во Берлин e обид да се отстрани „ризикот од вистинска регионална ескалација” во Либија

Слободен печат

Делови од Карпош утре ќе останат без струја

Слободен печат

Остави Коментар

16 − four =

Прочитај повеќе

Обвинителката Лиле Стефанова ќе сведочи за „Рекет“

Слободен печат

Ново рочиште за уривањето на комплексот „Космос”

Слободен печат

Делови од Карпош утре без струја

Слободен печат

Лондон и по Брегзит останува клучен светски финансиски пазар

Слободен печат

Близнаци од Аеродром тероризираат цела зграда, влегуваат во туѓи станови и сексуално се закануваат на жени

Слободен печат

Русија: Во експлозија на цевка од систем за греење загинаа пет лица

Слободен печат