Неверојатната одбрана на Митревски (ВИДЕО)

Никола Митревски блескаше во победата на Порто над Пик Сегед од 25:19 во Лигата на шампионите одбранувајќи дури 15 шута на унгарските ракометари.

Македонскиот репрезентативец голман едноставно ја спушти ролетната на својот гол и со фантастични одбрани ги доведуваше во очај противничките ракометари.

Најдобриот потег на натпреварот беше токму одбраната на Митревски на шутот на Жоан Кањељас во второто полувреме кога се фрли како мачка и успеа со глава да го одбрани шутот од шест метри на поранешниот ракометар на Вардар.

Прочитајте и...  И Мекгрегор му честита на Хабиб

Поврзани вести

Вардар остана без трите бода против Ренова во 90. минута

Слободен печат

ИСТОРИЈА: Хамилтон го собори рекордот на Шумахер!

Слободен печат

Вооружени разбојници влегле во домот на поранешен италијански репрезентативец

Слободен печат

Мото ГП: Триумф на Морбидели, борбата за титулата станува се понеизвесна

Слободен печат

Берлускони го враќа фудбалерот од пензија кој сега е милијардер

Слободен печат

Тотенхем ќе купува на „Камп Ноу“, а му нуди милиони на Сон за нов договор

Слободен печат

Остави Коментар