Несторовски и Елмас од клупата ја гледаа агонијата на Наполи! (ВИДЕО) - Слободен печат

Несторовски и Елмас од клупата ја гледаа агонијата на Наполи! (ВИДЕО)

Се одигра уште еден натпревар од 15. коло во најсилното италијанско фудбалско првенство, на „Дачија Арена“ ремизираа екипите на Удинезе и Наполи (1:1).

Македонските репрезентативци Илија Несторовски и Елиф Елмас беа на резервните клупи, но не добија шанса од тренерите Готи, односно Анчелоти на натпреварот во Неапол во Удине.

После првото полувреме водеше Удинезе со погодокот во 32. минута, Фофана убаво го пронајде Ласања, а овој на најдобар можен начин ја искористи шансата.

Во 69. минута се случи израмнувањето, домаќините не внимаваа најдобро на полскиот интернационалец Зиелински кој стрелаше за поставување на конечниот епилог.

Десет минути подоцна кај гостите Максимовиќ кој наместо да се загрева како и останатите за евентуална можност да настапи на овој дуел доби црвен картон кој бурно реагираше кај еден од помошниците после една судиска одлука и тоа го санкционираше главниот судија.

„Наполитанците“ веќе седум натпревари по ред не можат да триумфираат во шампионатот и сега се дури и надвор од позициите кои водат во Европа наредната сезона, односно ја имаат седмата позиција со 21 бод.

А и Удинезе веќе фаќа слична негативна серија, односно четири меча во низа не знае да ги освои сите три бода и моментно е на 14. позиција со 15 бодови.

Прочитај повеќе

Трагедија во Англија: Фудбалер почина откако бил претепан пред ноќен клуб

Слободен печат

МЗТ Скопје супериорен во дербито со Куманово

Слободен печат

Баерн го торпедира Шалке и дојде на бод од лидерот Лајпциг (ВИДЕО)

Слободен печат

Норвешка подобра од Словенија во натпреварот за бронзениот медал

Слободен печат

Сагосен го урна рекордот на Лазаров (ВИДЕО)

Слободен печат

Тотенхем замената за Кејн ќе ја бара во Бундес лигата

Слободен печат

Остави Коментар

four × 5 =

Прочитај повеќе

Турција бара екстрадиција на поранешен репрезентативец, се соочува со 15 години затвор

Слободен печат

Очајната Барселона поразена на „Местаља“ од Валенсија

Слободен печат

Сари: По Јувентус одам во пензија

Слободен печат

Загревање пред дербито: Навивачите на Валенсија и Барселона се испотепаа на улица (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија благодарение на Вардар ќе има учесник во новата ракометна Лига на шампиони

Слободен печат

Џордан откри кој за него е најдобар европски кошаркар во НБА

Слободен печат