НЕОДОЛИВИ ФОТОГРАФИИ по повод шестиот роденден на принцот Џорџ – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

НЕОДОЛИВИ ФОТОГРАФИИ по повод шестиот роденден на принцот Џорџ

Војвотката Кејт Мидлтон важи за талентиран аматерски фотограф

Војвотката Кејт сними три нови фотографии кои се објавени на официјалниот профил на Инстаграм на Кенсингтонската палата, по повод шестиот роденден на принцот Џорџ.

Традиционално, на овој профил се објавуваат фотосесиите по повод родендените на кралските деца, особено поради навиката на Кејт да прави лежерни и природни фотки од трите деца.

На фотографиите принцот Џорџ, кој е најстар меѓу своите брат и сестра и братучедот Арчи, позира во фудбалски дрес на Англија, во дворот на Кенсингтонската палата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close