1 C
Скопје

Ненадејно почина Риалда Кадриќ: Ќе остане запаметена по улогата на Марија од „Жикина династија“

Вчеравечер, на 57-годишна возраст ненадејно почина позната актерка Риалда Кадриќ, позната по улогата на Марија од „Жикина династија“ или оригиналнотo име на серијалот – „Луди години“.

youtube/printscreen
youtube/printscreen

Риалда починала во својот дом во Атина, каде живеела во последните години од нејзиниот живот.

Веста за смртта на Кадриќ ја објави нејзиниот пријател Душан на својот фејсбук – профил, кој оваа информција ја потврдил и за српски „Курир“.

Риалда на македонската јавност и беше најмногу позната по серијалот „Луди години“ (Жикина династија) по нејзината улога како докторката Марија Тодоровиќ, подоцна Павловиќ и бројните комични сцени на двете семејства. Таа одиграла уште неколку помали улоги, а на почетокот од 90-те години ја напушта нејзината актерска кариера.

Прочитајте и...  Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Поврзани вести

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА I Ловџика на трофеи ја згрози јавноста: На денот на заљубените позираше со убиена жирафа

И.И.

„Twitter“ наскоро со нова опција: Ќе се наплаќаат ексклузивни содржини

Слободен Печат

Дали Меган Маркл навистина го откри полот на бебето со овој детаљ?

Слободен Печат

Руски психотерапевт советува како до подобар, посреќен и поисполнет живот

Слободен Печат

Кралицата Летиција им пркоси на модните правила: Трет пат се појавува во ист стајлинг

Слободен Печат

Бредли Купер и Ирина Шајк по скоро две години видени повторно заедно

Слободен Печат

Остави Коментар