Нејмар нудел пари за да се врати во Барса

„Мундо депортиво“, весник близок до Барселона вели дека приказната сам ја завршил Нејмар. Тој го информирал клубот дека нема ништо од договор, дека останува во ПСЖ уште една сезона.

Неколку месеци преговори не дадоа резултат, Нејмар и самиот се обиде нудејќи 20 милиони евра, на тие 130 на Барса со цел да ја зајакне понудата во кеш, но и тоа ПСЖ го одби.

Значи, 130 милиони, Ракитиќ, Тодибо и Дембеле на позајмица не беа доволни, а нова понуда од Барселона не се очекува. Се шпекулира и дека францускиот шампион ја кренал цената со цел да го задржи својот играч после информацијата дека Јувентус нема намера да го продаде Дибала.

Прочитајте и...  УЕФА ја следи ситуацијата во Ерменија, Црвена звезда ќе игра во Ереван!

„Л`Екип“ потврдува дека веќе одлучил Нејмар, заминува во Америка каде е собирот на бразилската репрезентација, а кон средината на септември ќе биде во тимот на „светците“. Доколку евентуално не следува пресврт во последен момент, не постои можност ниту Реал да влезе во игра за неговиот потпис, од две причини.

Првата е што таквата „операција“ заедно со платата на Нејмар и даноците би била околу половина милијарда евра, а втората причина е што ниту самиот Бразилец не покажал интерес по повод евентуален трансфер во Мадрид, иако се најавуваше дека на „Бернабеу“ би можел да заработува 40 милиони евра по сезона.

Прочитај повеќе

Ристоски на „Златна Војводинска ракавица“, а се подготвува и за ЕП во Будва!

Слободен печат

Далеку од „пријателска“: Невиден инцидент на кошаркарски меч во Украина! (ВИДЕО)

Слободен печат

УЕФА ја следи ситуацијата во Ерменија, Црвена звезда ќе игра во Ереван!

Слободен печат

Куп: Вардар за четвртфинале против Академија Пандев

Слободен печат

Рома е фаворит за потписот на „кралскиот“ напаѓач“!?

Слободен печат

Коронавирусот го одложува новиот меч на Џенова и Пандев!?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Металург по швајцарски „билет“ за влез во групите на Лига Европа!

Слободен печат

Сензација на „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ со „полесен“ пат до финалето!

Слободен печат

Имаше шампионски амбиции во НБА лигата, но на крајот доби отказ!

Слободен печат

Тампа Беј по вторпат го освои Стенли купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат