Неделен хороскоп (6-12.2): Бидете внимателни со вашите финансии

неделен хороскоп
Што ни предвидуваат ѕвездите за оваа недела? Илустрација: СП. / Фото: NASA, RawPixel

Овен

Финансиските случувања може да се одвиваат во ваша корист, но можеби ќе треба да побарате помош од некоја личност од вашето опкружување. Кога станува збор за вашите цели или деловни планови, помалку е повеќе. Ќе ви бидат потребни трпеливост и многу одмор. Преиспитајте ги идеите и разговорите кои се одвивале оваа недела меѓу вас и вашиот партнер..

Бик

Можеби ќе треба повторно да преговарате за некое деловно партнерство, особено ако тоа се однесува на вашите пари. Искоритете ја оваа недела за добро да размислите пред да донесете конечна одлука. Ако се чувствувате потценето или недоволно платено, време е да започнете да работите на тоа. Не дозволувајте стравот да ве спречи.

Близнаци

Време е да се обидете да постигнете поздрава рамнотежа помеѓу тоа колку правите за другите и колку правите за себе. Кога станува збор за самоподобрувањето, не бидете толку строги кон себе. Во однос на вашата репутација, внимавајте како се претставувате себеси. Совршена недела да ги завршите сите обврски кои долго време ги одложувате.

Рак

Автентичноста е главната тема оваа недела па време е да престанете да се потценувате себеси. Искористете ги вашите дарби. Кога станува збор за партнерствата, време е да направите чекор назад и да им дозволите на другите да се справат со своите проблеми. Потребен ви е одмор.

Лав

Проблемите поврзани со домот и со семејството може да ескалираат, па ќе бидете принудени да ги решите. Во однос на вашето здравје, забавете и слушајте го вашето тело. Можеби ќе треба да ги преиспитате вашите пријателства. Внимавајте на парите.

Девица

Може да добиете одредено признание за некоја работа за којашто вложивте многу труд. Но, во исто време, од вас се бара да бидете повнимателни кога избирате колкава одговорност ќе преземете. Само затоа што можете да направите нешто не значи дека треба да го направите тоа. Не преминувајте ги вашите граници.

Вага

Од вас се бара да бидете решителни за некоја важна финансиска работа, но можеби ќе треба да се откажете од нешто што мислите дека е важно, а не е. Вашата вредност, вашиот идентитет и вашиот пат не се поврзани со тоа колку сте продуктивни. Проверете ги вашите уверувања.

Скорпија

Ова недела е совршена да направите важен чекор, особено ако тоа се однесува на нездравите односи или на семејната динамика. Исто така, можеби ќе треба да преиспитате некои цврсти идеи и ставови. Бидете внимателни со вашите финансии.

Стрелец

Во текот на оваа недела ќе треба да се грижите за вашата емоционална благосостојба. Можеби е време да се ослободите од нешто или од некој со кој сте опседнати. Партнерствата и договорите треба да се преиспитаат или да се преправат. Чувајте ги вашите пари.

Јарец

Може да добиете креативна идеја за некој проект или може да направите креативен чекор напред. Меѓутоа, кога станува збор за останатите проекти во кои сте вклучени, можеби е време да направите голем чекор назад од некои. Тоа го бара вашата благосостојба.

Водолија

Може да доживеете финансиска победа оваа недела ако постојат пари што ги чекавте, но внимавајте на неочекуваните трошоци. Во меѓувреме, треба да пронајдете подобри начини за справување со стресот. Чувството на задоволство е еден од тие начини. Време е да ја преиспитате вашата романса.

Риби

Во текот на оваа недела треба да се повлечете и помалку да им помагате на другите или да правите нешто за нив, а да се фокусирате на барањето начини на кои можете да направите нешто повеќе за себе. Преиспитајте ја динамиката на односите со вашето семејство.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот