Не е фатаморгана: Бујната Деми ја подигнува температурата и во пустина (ФОТО)

Манекенката и инфлуенсерка Деми Роуз има една убава навика со која ги развеселува нејзините пријатели на Инстаграм. Не е важно каде е и колкава е температурата, таа подготвено ќе позира во костим за капење.

На Инстаграм ја помина магичната бројка од десет милиони следбеници, а прилично е јасно и зошто манекенката и инфлуенсерка Деми Роуз (23) секојдневно ги бомбардира со бомбастични фотки своите пријатели на социјалните мрежи, а тие никако не можат да се заситат. На неа не и е важно каде е, ниту која е температурата, таа се разголува и позира во костим за капење.

Родителите, како што вели, ја поддржуват и горди се на нејзиниот успех и и даваат голема поддршка. А зошто да не? Освен што одлично заработува како манекенка, повремено работи и како диџеј, а за реклама на Инстаграм заработува и до 10 илјади евра, пишуваат британските медиуми. Се појави и во неколку спотови на светски ѕвезди, а во 2016 година беше обвинета дека се занимава и со проституција. Подоцна обвиненијата беа отфрлени, а на Деми тој публицитет и дојде добро.

Прочитајте и...  Свежа кожа - ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Таа веднаш потоа доби неколку успешни договори, со одлични цени кои и овозможија лесен живот.

Со својата последна објава на Инстаграм, на која позира во пустината Невада предизвика вистински хаос.

 

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат