Народен лек против кашлица, бронхит и ларингит

Овој напиток може да ја излечи дури и најкомплицираната кашлица, која не успева да ја излечи современата медицина.

1. За подготовка на напитокот треба прво да сварите 250 мл млеко.

2. Потоа додадете лажица путер и лажица мед.

3. Промешајте и додадете добро изматена жолчка од јајце и ¼ лажичка сода бикарбона.

Ова е многу ефикасен народен лек кој освен кашлицата со успех лечи и бронхитис, ларингитис и трахеитис кај деца и возрасни.

Дозирање:

– За возрасни 1 чајна лажица, за дена ½ чајна лажица

– Лекот се зема пред спиење најмалку 5 дена.

Доколку имате проблем со секрет кој не можете да ги исфрлите, пробајте го овој рецепт…

– 2 лажици маслиново масло

Прочитајте и...  Научник намерно се заразил со корона по вторпат: Ги проучил антителата, а заклучокот не е многу оптимистичен

– 2 лажици сок од лимон

– 2 лажици вода

– 1 лажица мед

Сите состојки се мешаат и се зема по потреба, до исфрлање на секретот.

Поврзани вести

Научник намерно се заразил со корона по вторпат: Ги проучил антителата, а заклучокот не е многу оптимистичен

Слободен печат

Разговор со д-р Коста Цветковиќ: Сè што треба да знаеме за бенките

Ј.К.Д

Ново истражување: Загадувањето на воздухот може да ја зголеми смрттноста од КОВИД-19 за 15%

Слободен Печат

Што може светот да направи за да се избегнат идни пандемии како КОВИД-19?

Слободен Печат

Витректомија – микрохируршки зафат за третирање разни повреди на окото

Анита Златкова

Хеликобактер пилори – бактерија во желудникот

Слободен печат

Остави Коментар