Народен лек против кашлица, бронхит и ларингит

Овој напиток може да ја излечи дури и најкомплицираната кашлица, која не успева да ја излечи современата медицина.

1. За подготовка на напитокот треба прво да сварите 250 мл млеко.

2. Потоа додадете лажица путер и лажица мед.

3. Промешајте и додадете добро изматена жолчка од јајце и ¼ лажичка сода бикарбона.

Ова е многу ефикасен народен лек кој освен кашлицата со успех лечи и бронхитис, ларингитис и трахеитис кај деца и возрасни.

Дозирање:

– За возрасни 1 чајна лажица, за дена ½ чајна лажица

– Лекот се зема пред спиење најмалку 5 дена.

Доколку имате проблем со секрет кој не можете да ги исфрлите, пробајте го овој рецепт…

– 2 лажици маслиново масло

Прочитајте и...  Алергичните да се чуваат од овие билки!

– 2 лажици сок од лимон

– 2 лажици вода

– 1 лажица мед

Сите состојки се мешаат и се зема по потреба, до исфрлање на секретот.

Прочитај повеќе

Тридневна детоксикација – Исчистете го телото од наталожените отрови, а истовремено изгубете и неколку килограми

Слободен печат

Алергичните да се чуваат од овие билки!

Слободен печат

Стопете го стомакот за две недели: Почнувајте го секое утро со оваа напивка!

Васко Спасоски

Не поставувајте сами дијагноза – Еден од најголемите митови за високиот притисок

Слободен печат

Едноставен тест со кој можете да ја проверите состојбата на белите дробови

Слободен печат

Работи кои може да се случат со вашиот организам доколку секој ден пиете чај

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Научниците открија каде се наоѓа најчистиот воздух во светот: Патот до него не е воопшто лесен!

Слободен Печат

Овој напиток за детоксикација ќе ви биде омиленото нешто летово!

Слободен Печат

Сфатете ја сериозно секоја промена во организмот: Ако чувствувате дека ви се менува гласот, веднаш посетете лекар

Слободен печат

Зошто главоболките честопати се придружени со гадење и со проблеми со стомакот?

Слободен печат

Со која брзина страда неактивното тело? По седум дена недвижење, мускулите ја губат формата, по две недели карлицата не е свитлива, зглобовите отекуваат

Слободен печат

Здрава диета: Магнезиум за слабеење и да ги зајакнете коските!

Васко Спасоски