МЗТ Скопје си донесе центар на Турција - Слободен печат

МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Екипата на МЗТ Скопје во продолжението од сезоната ќе биде посилна за 20-годишен и 210 сантиметри висок центар. Станува збор за поранешниот кадетски, јуниорски и младински репрезентативец на Турција, Рагип Берке Атар кој потпиша договор до крајот на сезоната.

Станува збор за доскорешен кошаркар на турскиот тим Банвит, за кој настапуваше во изминативе неколку сезони, кој се очекува да им помогне на Бојан Крстевски, Андреј Маслинко, Марин Морнар и Бојан Радуловиќ во битките под кошевите. Атар за тимот од Бандирма настапуваше во турското првенство, но и во Лигата на шампионите на ФИБА.

Дебито на Атар за МЗТ Скопје се очекува да биде веќе в четврток на домашен терен против словенечки Хелиос во рамките на АБА 2 лигата.

Прочитајте и...  Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Прочитај повеќе

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Остави Коментар

13 + 20 =

Прочитај повеќе

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат

СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоковиќ пред зграда во Белград игра тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса ја активира клаузулата на напаѓачот на Леганес!? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Лечиќ: Кошаркарите нека го израдуваат народот со победа над Естонците!

Слободен печат