Млад возач од Скопје тешко повреден во сообраќајка - Слободен печат

Млад возач од Скопје тешко повреден во сообраќајка

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Утринава на булеварот „Јане Сандански“, пред крстосница со булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ возило „опел астра“ управувано од М.А. (23) од Скопје, удрило во бетонска жардињера и се превртело.

Во незгодата, возачот здобил тешки повреди по што бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Прочитајте и...  Во Мичурин почна да се гради нов парк

Прочитај повеќе

Обљубено 15-годишно девојче во Скопје

Слободен печат

Кривична за охриѓанец за поседување амфетамин, МДМА и марихуана

Слободен печат

Обвинителен акт за неготинец за разбојништво

МИА Агенција

Сириски државјанин пронајден починат на патот кон планинскиот врв Кобилица

МИА Агенција

Кај Радовиш откриено возило со 32 мигранти

МИА Агенција

Идентификувано безживотното тело пронајдено на Шар Планина

Слободен печат

Остави Коментар

шест + деветнаесет =

Прочитај повеќе

Момче чувало пиштол во автомобил

Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Во судир на повеќе возила повредени три лица кај Струмица

Слободен печат

Двојно убиство при грабеж во казино на патот Скопје-Блаце

Слободен печат

Тони Јакимовски излезе од притвор

Слободен печат

Тешко повреден работник при поставување на цевковод во Булачани

Слободен печат