Млад работник е повреден во фабрика во Кавадарци

Бил извршен увид на местото на настанот.

Во полициската станица во Кавадарци синоќа во 20:15 часот е пријавено дека во кавадаречката болница бил донесен Г.П.(31), кој се повредил при извршување работни задачи во фабрика во Кавадарци. За ова, попладнево информираше портпарол на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Бил извршен увид на местото на настанот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот