Милорад Додик станал дедо по седми пат

Милорад Додик / Фото: ЕПА

Членот на Претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик стана дедо по седми пат.

Додик на социјалните мрежи објави дека неговиот син Игор добил трето дете, девојче по име Настја.

„Се роди мојата седма внука Настја. Нека ѝ донесе среќа светот во кој тргна, а таа веќе ни ги исполни животите со радост. Честитки за третото дете на снаата Ивана и синот Игор. Нека се живи и здрави“, порача лидерот на СНСД.

Видео на денот