1 C
Скопје

Милан Калиниќ кажа виц за Миле Китиќ и сите во студиото „прснаа“ од смеење (ВИДЕО)

Познатиот српски актер Милан Калиниќ (47) во емисијата „Амиџиќ Шоу“ кажа виц за познатиот пејач Миле Китиќ (67) и буквално сите во студиото „прснаа“ од смеење.

– Ве молам да слушнеме виц по повод новогодишните празници. За мене ова е најдобриот виц моментално – рекол Огнен.

Погледнете го видеото каде Калиниќ го кажува вицот за Китиќ.

Прочитајте и...  Виц на денот: Вирус

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Остави Коментар