1 C
Скопје

Tag : Огнен Амиџиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

Српски старлети во емисија играат квиз: Ерусалим е главен град на Ватикан (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Во познатата емисија „Амиџи шоу“ на водителот Огнен Амиџиќ пред неколку дена гостуваа дел од учесниците во третата сезона на реалното-шоу „Задруга“ кое заврши пред...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Водителот Огнен ќе го памети овој роденден: Гостите му донесоа подароци, торти, а се заигра и чочек среде емисија! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Очигледно познатиот српски водител Огнен Амиџиќ уште долго ќе ја памети неговата последна емисија, која се сними вчера. На водителот му беше роденден, а неговите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Проблеми во бракот? Огнен Амиџиќ јавно прозборе за расправиите со сопругата Даниела Димитровска! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатиот водител Огнен Амиџиќ и неговата сопруга Даниела Димитровска се зеадно веќе 10 години и поради тоа помеѓу нив постои доверба. Како што вели Огнен,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Стигнаа резултатите од тестот за коронавирусиот на познатиот водител Огнен Амиџиќ!

Васко Спасоски
Авторот и водител на емисијата „Амиџи шоу“, Огнен Амиџиќ се тестираше од коронавирус откако дознал дека одбојкарот Александар Атанасиевиќ, кој наводно гостувал во неговата емисија,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Паника по снимањето на „Амиџи шоу“: Еден од гостите позитивен на коронавирус, се огласи и водителот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Одбојкарот Александар Атанасијевиќ, по враќањето од Италија, каде го помина најтешкиот период за време на пандемијата на коронавирус, беше тестиран петпати и имаше негативни тестови,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца, Чола и уште неколку други јавни личности признаа на колку години за првпат воделе љубов!

Васко Спасоски
На оваа скокотлива тема отворено проговорија најголемите српски и регионални музички, ТВ и ријалити ѕвезди. Огњен Амиџиќ Познатиот ТВ водител, актер и пејач „своето сефте“...
Еспресо Шоу биз

Милан Калиниќ кажа виц за Миле Китиќ и сите во студиото „прснаа“ од смеење (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатиот српски актер Милан Калиниќ (47) во емисијата „Амиџиќ Шоу“ кажа виц за познатиот пејач Миле Китиќ (67) и буквално сите во студиото „прснаа“ од...
Еспресо Шоу биз

Сопругата на Амиџиќ направила новогодишна бајка во нивниот луксузен стан – погледнете ги сите детали (ФОТО)

Слободен печат
Сопругата на познатиот водител Огњен Амиџиќ (44), моделот Даниела Димитровска (32) и оваа година нивниот дом го претвори во новогодишна бајка и го накити со...
Еспресо Шоу биз

Сите во шок: водителот Огнен Амиџиќ на својот Твитер објави порно-видео (+18)

Слободен печат
Водителот Огнен Амиџиќ објави бизарен клип на својот профил на Твитер со кој ги изненади, но и ги насмеа своите следбеници. Видеото се случило во...
Еспресо Шоу биз

Огнен Амиџиќ на 28 години од убиството на неговиот татко: „Веќе не се надевам дека ќе ги најдат убијците“ (ФОТО)

Слободен печат
На денешен ден пред 28 години на 9 октомври, 1991 година во Банија – Хрватска на свиреп начин беше убиен Зоран Амиџиќ, како и тројца...