15 C
Скопје

Маж бил застрелан во главата и бил исфрлен од автомобил

Лекарите констатирале дека побредениот има тешки повреди, па е задржан за понатамошни истражувања, а полицијата започнала истрага за случајот.

Маж е сериозно повреден синоќа во Клис (Далмација) откако бил исфрлен од автомобил со прострелна рана во главата.

Синоќа во 22.55 часот полицијата добиле пријава дека во областа Клис е употребено огнено оружје и е повреден маж.

Утврдено е дека станува збор за 32-годишен маж кој бил пренесен во болница во Сплит за да му биде укажана лекарска помош. Лекарите констатирале дека побредениот има тешки повреди, па е задржан за понатамошни истражувања, а полицијата започнала истрага за случајот.

Поврзани вести

Скопјанец ја бара малолетната ќерката (15) – побегнала кај постар гевгеличанец

Слободен печат

Изгоре куќа во Скопје

Повреден мотоциклист во сообраќајка во Ѓорче Петров

121 сообраќаен прекршок во Скопје, 64 за брзо возење

Вознемирувачка содржина: Превртен автомобил пред Коњари

Слободен печат

Во Клиничкиот центар починал повреден работник, телото е предадено на обдукција

Слободен печат

Остави Коментар