„Марка“: Кристиан Ериксен во јануари има нов клуб! (ФОТО)

Шпанската „Марка“ вели дека преговорите се во тек, останаа да бидат решени уште само детали, оние кои се однесуваат на годишните плати на Ериксен.

Тотенхем ќе заработи помеѓу 20 и 25 милиони евра, што е дури 10 пати помала цифра од онаа која Леви ја бараше во претходните сезони.

Претседателот на Тотенхем Даниел Леви константно ја креваше цената за Данецот, а во еден момент постави сума од неверојатни 250 милиони евра. Ериксен од 2013 година е член на Тотенхем, во кој дојде од Ајакс.

Прочитајте и...  Колку најбогатиот клуб во Англија ќе потроши на трансфери ова лето?

Данецот има договор со Тотенхем до 30 јуни 2020 година и нема никакви најави за продолжување на договорот. Според „Трансфермаркт“ неговата вредност моментно изнесува 100 милиони евра.

Ќе биде интересно како ќе реагира тренерот Зинедин Зидан на овој евентуален трансфер, а францускиот стратег не е „фан“ на данскиот играч и кој по секоја цена на „Бернабеу“ сака да го доведе Пол Погба од Манчестер јунајтед.

Прочитај повеќе

Двајца италијански пливачи загинаа во авионска несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Велковски и Риека финалисти во Купот на Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат

Колку најбогатиот клуб во Англија ќе потроши на трансфери ова лето?

Слободен печат

Игуаин има интересна понуда од Премиер лигата!

Слободен печат

Дортмунд може и без Халанд, „хет-трик“ на Санчо (ВИДЕО)

Слободен печат

Мистерија „Саул“: Што ќе се дознае за три дена!? (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФК Ренова: Не нè интересира дали ќе се игра првенството, најважно е здравјето!

Слободен печат

„Финалната битка“ на 20 јули за Скудетото!?

Слободен печат

Меси: Фудбалот никогаш повеќе нема да биде ист!

Слободен печат

Чурлинов со прв гол за Штутгарт, Македонецот чекор поблиску до Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер најблиску до потписот на „новиот Пирло“!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Шест позитивни случаи во фудбалските клубови Ренова и Шкендија

Слободен печат