Македонецот најдобар на Кипар: Тричко стрелаше и против Докса! (ВИДЕО)

Денеска во рамките од деветтото коло во најсилното фудбалско првенство на Кипар составот на АЕК Ларнака славеше на домашен терен против Докса.

АЕК Ларнака поведе во 14. минута од средбата со погодокот на Иван Тричковски за 1:0, резултат со кој заврши првото полувреме.

Македонскиот репрезентативец кој настапи до 69. минута на тој начин го запиша и 10. погодок и е моментно најдобар стрелец во најсилниот кипарски шампионат.

Ја напушти играта поради повреда, наскоро ќе се дознае дали станува збор за нешто посериозно, со оглед на тоа што се најде во списокот кај селекторот Ангеловски за последните два квалификациски дуели за ЕП 2020 година против Австрија и Израел.

Израмнија гостите преку Акото во 76. минута, а во самиот финиш домаќините успеаја да дојдат трите бода благодарение на Кивини (90+5).

Прочитајте и...  Сите спортисти ќе се тестираат пред почетокот на сезоната

Даниел Мојсов за домашната екипа го одигра целиот меч, АЕК Ларнака се наоѓа на второто место во генералниот пласман со 15 бодови, два помалку од Анортозис, но напомена дека водечкиот тим има и два меча помалку.

Прочитај повеќе

Италија плаче заедно со Гатузо, почина неговата сестра

Слободен печат

Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Слободен печат

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција

Тажна вест, почина НБА легенда

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Барселона најде пари за трансферот на Лаутаро

Слободен печат

Челси и Јувентус пред договор, Сари го носи миленикот во Торино

Слободен печат

Сите спортисти ќе се тестираат пред почетокот на сезоната

Слободен печат

Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Слободен печат

Георгиевски е новото десно крило на Вардар

Слободен печат

Официјално: Митревски е новиот голман на Порто

Слободен печат