Мајкл К. Вилијамс пронајден мртов во својот стан во Њујорк: Актерот отворено зборуваше за неговата долгогодишна борба со дрогата

Фото: Принтскрин / Instagram

Актерот и продуцент, номиниран за три награди „Еми“, Мајкл Кенет Вилијамс беше еден од најценетите и најпознатите таленти на неговата генерација. Оживувајќи комплицирани и харизматични ликови честопати со изненадувачка нежност Вилијамс се постави како надарен и разноврсен уметник со уникатна способност да ја воодушеви публиката преку ликовите кои ги игра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wade Wright (@w_donovan_w)

Мајкл Кенет Вилијамс, кој го глумеше Омар Литл во телевизиската серија „The Wire“, беше пронајден мртов во својот стан во Њујорк во понеделникот, соопшти полицијата.

Портпаролот на њујоршката полиција изјави дека 54 -годишниот Вилијамс е пронајден мртов во стан во Бруклин, откако итните служби добиле повик.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KATIE NEHRA (@katienehra)

Њујоршката полиција објави дека истрагата за причините за неговата смрт е во тек.

Медиумите пишуваат за можно предозирање, но тоа не е официјално потврдено.

Вилијамс, кој беше номиниран за три награди „Еми“, честопати отворено зборуваше за неговата долгогодишна борба со дрогата.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот