ЛШ: „Вртенката“ на Маџовски во ТОП 5 голови на колото! (ВИДЕО)

Еурофарм Работник пред своите фанови загуби од Татран Прешов со 23:24 во петтото коло од групата „Ц“ во Лигата на шампионите, гостите до триумфот стигнаа со гол во последните секунди.

Очигледно битолскиот клуб во својата дебитантска сезона во ЛШ е претплатен за драми во елитното ракометно натпреварување,

Клубот предводен од тренерот Стевче Алушовски имаше нов возбудлив меч полн со пресврти и неизвесност до самиот финиш. За жал, вицешампионот на Македонија на крајот остана со празни раце, а словачката екипа си замина со победа.

За утеха еден од погодоците на Еурофарм Работник се најде во Топ 5 голови на колото во Лигата на шампионите. Во завршните минути од средбата во салата „Боро Чурлевски“, Бојан Маџовски (стрелец на два погодоци) со една многу тешка „вртенка“ успеа да ја испрати топката во мрежата на гостите се најде на третото место.

Прочитајте и...  Тајсон го преплашил на смрт и Трамп, му упаднал во канцеларијата

Топ пет голови на колото во изборот на ЕХФТВ можете да ги погледнете на следниот ЛИНК

Прочитај повеќе

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат

Еве зашто беше најдобар: Како Роналдо ги понижуваше елитните дефанзивци (ВИДЕО)

Слободен печат

Луди мерки во Англија: Фудбалерите во дресови на терен директно од своите автомобили

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајсон го преплашил на смрт и Трамп, му упаднал во канцеларијата

Слободен печат

Војната во макбаскетот продолжува: МЗТ Скопје си ги бара парите од КФСМ назад, во спротивно следи тужба

Слободен печат

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат