Лепа Брена на синот му купи „порше“ за 130.000 евра: Браќата едвај го убедиле да го прими подарокот

За 28. роденден, што го прослави вчера, Лепа Брена на својот син Стефан Живојиновиќ, му купила „порше панамера“, кое чини 130.000 евра.

„Брена на Стефан му купи кола веднаш по укинувањето на вонредната состојба. Планираше клучевите од автомобилот да му ги подари вчера, баш на неговиот роденден, ама не издржа. Пред една недела го паркираше „поршето“ во дворот на вилата на Бежаниска Коса и го повика Стефан, кој живее во неговиот стан на Вождовац на ручек. Тој ден кај Брена се собра целото семејство. Покрај Брена и Боба и Виктор со девојката Сандра, беа и Филип со Александра и сите го чекаа Стефан да дојде. Иако очекуваа дека ќе скока од радост, тој беше ладен како шприцер!“, открил извор близок на семејството за Информер.

Прочитајте и...  Јапонската шума на самоубиствата: Зеленото море на самотијата на стотина километри од Токио (ВИДЕО)

Изворот објаснува дека Стефан се труди во јавноста да не биде претставен како мамин и татин син и дека затоа не сака родителите да му купуваат скапи работи.

„Стефан никогаш не сакаше да зависи од Брена и од Боба, дури и станот си го купи на кредит. Им рекол дека не требало да му подарат нешто толку скапо зашто не сака некој да го прозива дека мајка му и татко му му купуваат сè. Браќата Виктор и Филип едвај го убедиле да го прифати подарокот“, раскажува изворот.

Фото: Инстаграм

Прочитај повеќе

Лепа Брена со фотографиите од пред 33 години ја разбуди носталгијата кај фановите

Слободен печат

Џенифер Лопез ќе биде газдарица на бејзбол-тим!

Слободен печат

Изуми што го променија светот: Го сакате пивото и не можете без ви-фи? Заблагодарете им на овие жени!

Слободен печат

Исплива ценовникот на Тијана Ајфон: Заработува и по 1.000 евра за една ноќ, а сталните муштерии добиваат попуст

Слободен печат

Кејт Мидлтон откри што ѝ било најтешко во екот на пандемијата

Слободен печат

Опасните жени се секогаш посебни: За фаталната Југословенка мечтаеле сите, а поминала голгота

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Северина молчи, ама Игор се огласи: На Инстаграм даде до знаење што мисли за проблемите во бракот

Слободен печат

Јапонската шума на самоубиствата: Зеленото море на самотијата на стотина километри од Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Здравко Чолиќ слави роденден: Се имаше, се трошеше и никогаш не зажалив!

Слободен печат

Овие 5 хороскопски знаци се најголеми трошаџии: Не знаат за граница и секогаш влегуваат во долгови!

Слободен печат

Драгана Велковска: Сите отворени прашања поврзани со луѓето, животните и животната средина се приоритет

Јасмина Кантарџиева Димков

Ортопедите советуваат што мора да правите за да имате здрави зглобови

Слободен печат