2 C
Скопје

Лејди Гага за Бајден, а татко и за Трамп: „Доналд Трамп 2020“, напиша Џо Германота на Твитер

Таткото на американската пејачка Лејди Гага (34), Џо Германота (63), сè уште ја поддржува кандидатурата на Доналд Трамп (74) на новите избори за претседател на Соединетите држави, и покрај фактот дека тој неодамна лошо зборуваше за неговата ќерка Лејди Гага, бидејќи го поддржува неговиот ривал Џо Бајден, во претседателската трка.

ФОТО+ВИДЕО | Ќе заминат од Америка доколку Трамп повторно победи на изборите – Светските ѕвезди се срамат од нивниот претседател

Имено, дури и по неуморната кампања и поддршката на кандидатот на Демократите, 34-годишната пејачка не успеа да го разубеди својот татко, кој сепак на крајот повторно гласаше за Трамп.

Џо, кој е сопственик на два ресторани во Њујорк, има различно мислење од неговата ќерка, па на Твитер напиша „Доналд Трамп 2020“, нагласувајќи дека го поддржува актуелниот претседател.

Прочитајте и...  Нова линија на модни додатоци на дизајнерката Росица Мршиќ

Може да забележите дека моите политички и духовни убедувања се различни. Слободата на мислење и слободата на избор не се политичка работа, додаде тој на Твитер.

Instagram
Instagram

Многумина го критикуваа дека го поддржува Трамп, иако „Доналд ја навредил неговата ќерка“, додека други велат дека е „храбар“ што цврсто стои на неговиот избор.

Како Трамп и Бајден го поделија Холивуд

Да потсетиме, Лејди Гага на митингот на Бајден во Питсбург рече:

Како мене, ги искусивте последните четири години и ги имате сите докази што ви требаат за да го погледнете овој избор и да знаете во вашето срце, без никакво сомневање, дека Џо Бајден е вистинскиот избор, рече таа.

И потоа Трамп истата вечер на неговиот митинг во Пенсилванија кажа:

Прочитајте и...  ЦИК ги објави конечните резултати од изборите во Косово: Партијата на Курти го освои речиси пола Собрание

Тој ја има Лејди Гага. Можам да ви кажам многу приказни за Лејди Гага. Знам многу приказни – рече Трамп и тогаш односот меѓу нив се вжешти.

Но, се разбира, додека ги чекаме резултатите од изборите, мора да запомниме дека во политичката трка, скоро сите средства се дозволени.

ВО ЖИВО: Се бројат гласовите – Трамп останува или Бајден доаѓа

Поврзани вести

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Заштедете време: Еве зошто кујната секогаш ви е полна со валкани садови

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат

Остави Коментар