• џо бајден

Бајден: Наредив балонот да биде соборен најбрзо можно

По соборувањето на балонот за кој САД се сомневаа дека е шпионски кинески балон се јави со коментар и американскиот претседател Џо Бајден, кој изјави дека акцијата била успешна и дека тој лично му наредил на Пентагон да го соборат штом ќе биде безбедно. – Во средата сум информиран за балонот. Наредив на Пентагон да …

Бајден: Наредив балонот да биде соборен најбрзо можно Read More »