23 C
Скопје

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6950 денари, а американскиот долар чини 50.9708 денари. Британската фунта изнесува 70.2437 денари.

Поврзани вести

Инфоматеријали за Еразмус+ на Водно по повод Денот на Европа

Слободен печат

Аџилак во Мека оваа година под посебни услови

Слободен печат

Изградбата на булеварот „Босна и Херцеговина” влегува во завршна фаза

Слободен печат

ВИДЕО: Стојанче Ангелов на јаже преку клисура – спасувачка вежба во Мрежичко,

МИА Агенција

Европска агенда на премиерот Заев – Работни посети на Брисел, Мадрид и Атина

Слободен печат

Мицкоски: Бараме датум и преговори со ЕУ веднаш

Остави Коментар