Кралицата Елизабета среќна како мало дете – После 60 години и се исполни најголемата желба (ФОТО)

Британската кралица Елизабета II (93) ја покажа својата сосема поинаква страна од онаа на која досега сме навикнати. Наместо аристократкото сериозно држење при позирањето за фотографија, кралицата конечно на себе си си ја исполнила желбата која ја имала со години – да се фотографира со раџете во џебовите.

Фотографијата ја објави магазинот Hello во пресрет на издавањето на книгата на Ангела Кели, долгогодишната стилистка на кралицата, а портретот кој го овековечи фотографот Бери Џефри ги воодушеви фановите ширум светот.

На фотографијата во очите на кралицата јасно се гледа колку е среќна што конечно зазема ваква поза за фотографирање и токму нејзината искрена насмевка е тоа што воодушеви половина свет.

Кралицата Елизабета сакала ваква фотографија уште од крунисувањето, но нејзината претходничка, односно нејзината мајка – Кралицата Елизабета и официјалните лица од палатата никогаш не и дале одобрение.

профимедиа

Ангела Кели открила уште поинтересни нешта од самото фотографирање.

Нејзиното височество позираше во различни пози – со рацете во и надвор од џебовите, па ги стави и рацете на колковите и ги имитираше професионалните модели, беше толку среќна и природна“, открива Кели.

профимедиа

Сепак, кралскиот совет одлучи дека необичните фотографии од кралицата не се прикладни за споделување во јавност и одобрена е само една – ретка фотографија на која се гледа кралската насмевка од уво до уво.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат