15.8 C
Скопје

Tag : мало

Вести Свет

Чешка ги олеснува мерките за трговците на мало од 10 мај

МИА Агенција
Сите трговци на мало, продавници за поправки, кројачки салони, продавници за чевли, студија за тетовирање, солариуми ќе продолжат со работа во Чешка од следната недела,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Нашето мало зајче“: Џиџи Хадид сподели преслатка фотографија од своето шестмесечно бебе – во посебно издание!

Слободен печат
Откако ја добија ќеркичката, тие и го посветуваат целото слободно време и уживаат во заедничките моменти… Супермоделот Џиџи Хадид пред шест месеци стана мајка на...
Економија

Намален прометот во трговијата на мало

МИА Агенција
Прометот во трговијата на мало со храна, пијалаци и тутун во ноември годинава во однос на ноември лани забележал пад од 6,2 отсто номинално и...
Вести Економија

Пад во прометот на трговијата на мало

Слободен печат
Државниот завод за статистика во својот најнов извештај кој се однесува на прометот на во трговијата на мало со храна, пијалаци и тутун, непрехранбени продукти, освен...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Цел свет ја осуди оваа мајка откако таа покажа што направила со ноктите на детето (ФОТО)

Слободен печат
Една мајка на своето бебе му ставила огромни акрилни нокти, потоа направила фотографија и ја споделила на социјалните мрежи, a сега поради тоа ја напаѓа...
Вести Економија

Во март забележан раст на побарувачката за храна и акцизни добра

Слободен печат
Во последниот месец од првиот квартал од 2020 година Државниот завод за статистика регистрирал зголемени активности во трговијата на мало, а граѓаните најмногу од својот...
Вести Економија

Раст на трговијата на мало во февруари годинава

Слободен печат
Според статистиките на Државниот завод за статистика во февруари годинава споредено со истиот период минатата година трговијата на мало, забележала пораст особено во трговијата со храна,...
Вести Економија

Зголемен прометот во трговијата

Слободен печат
Прометот во трговијата на големо во декември 2019 година е зголемен за 19,9 отсто во споредба со истиот месец од претходната година, а прометот на...
Вести Економија

Минимален раст на трошоците за живот во декември

Слободен печат
Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на трошоците на животот во декември 2019 година, во однос на претходниот месец, изнесува 100.3, а индексот...
Еспресо Шоу биз

Кралицата Елизабета среќна како мало дете – После 60 години и се исполни најголемата желба (ФОТО)

Слободен печат
Британската кралица Елизабета II (93) ја покажа својата сосема поинаква страна од онаа на која досега сме навикнати. Наместо аристократкото сериозно држење при позирањето за...