Коронавирусот се врати во Црвена звезда, позитивни дури шест фудбалери

Фудбалскиот шампион на нашиот северен сосед потврди дека дури шест фудбалери се позитивни на ковид-19.

Црвена звезда објави дека дури шест фудбалери се позитивни на коронавирус и поради тоа ќе ја пропуштат првата фаза од подготовките за новата сезона.

„Црвена звезда сака да ја извести јавноста дека по тестирањето на играчите пред почетокот на летните подготовки, шест фудбалери се позитивни на коронавирус: Срѓан Спиридоновиќ,Вељко Николиќ, Страхиња Ераковиќ, Марко Гобељиќ, Бранко Јовичиќ и Душан Јованчиќ“, стои во сооштението на Црвена звезда.

Клубот денеска одлучи повторно да реагира и им забрани на сите фудбалери кои се позитивни на ковид-19 да излегуваат од самоизолација и доколку не ги послушаат наредните ќе следуваат казни.

Прочитајте и...  СЦ „Јане Сандански“ во изборот за најдобар ракометен храм во Европа!

Прочитај повеќе

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Слободен печат

Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Слободен печат

Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

Слободен печат

Дефинитивно откажан Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СЦ „Јане Сандански“ во изборот за најдобар ракометен храм во Европа!

Слободен печат

Доколку властите одобрат, навивачите од септември повторно на стадионите?

Слободен печат

И атрактивната Луси го чека Санчо на „Олд Трафорд“! (ФОТО)

Слободен печат

Најдобриот играч во Серија А доаѓа од Јуве, но не е Роналдо!

Слободен печат

Познати двете групи на традиционалниот струшки турнир

Слободен печат

Првата жена која ќе игра за машки фудбалски клуб

Слободен печат