Корисниците на паметни часовници го избираат класичниот наместо спортскиот дизајн

Паметни часовници/Фото MediaPunch Inc / Alamy / Alamy / Profimedia

Според анализираните студии, најмотивирачки фактори при купувањето на паметен часовник се траењето на батеријата, водоотпорноста и компатибилноста со други паметни уреди.

Кога се разгледуваат карактеристиките на одреден паметен часовник, водоотпорноста се рангира меѓу неговите најатрактивните карактеристики.

Интересно, водоотпорниот дизајн е важен не само во контекст на вистинското потопување во вода, туку и како доказ за севкупниот квалитет и издржливост на производот. 67 отсто од испитаниците ја навеле водоотпорноста како најатрактивна карактеристика заедно со траењето на батеријата.

Потрошувачите имаат многу различни преференции и не постои единствен совршен модел на часовник. Вкусовите во обликот и типот на бројчаникот, големината или карактерот на часовникот многу се разликуваат. Ако часовникот не ги задоволува личните преференции на купувачот, тие едноставно нема да го купат, без разлика колку се добри неговите карактеристики. И покрај вродената модерна природа на паметните часовници, потрошувачите сè уште најчесто бараат класичен дизајн и традиционално кружно куќиште, пишува „24Часа“ бг.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот