КОНЕЧНО ГО ПОКАЖАА: Британската јавност го запозна синот на Меган и Хари (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

КОНЕЧНО ГО ПОКАЖАА: Британската јавност го запозна синот на Меган и Хари (ФОТО)

Принцот Хари и војвотката Меган го покажаа својот првороден син пред британската и светската јавност.

Потсетуваме дека Меган се породи во луксузна болница. Таа отстапи од идејата да се породи дома поради тоа што е прворотка на возраст над 35 години.

Момчето се роди на 6 мај. Кралското семејство уште го нема објавено неговото име.

Принтскрин

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close