Колач од јаболка кој ќе ве освои со својот вкус и арома (РЕЦЕПТ) - Слободен печат

Колач од јаболка кој ќе ве освои со својот вкус и арома (РЕЦЕПТ)

Овој необичен колач не се состои од класично тесто и кремаст фил, но тоа не значи дека нема да ве освои со својот вкус и арома.

Испробајте го познатиот лесен колач од јаболка кој минатата година ги воодушеви Французите, а оваа година е голем хит во Јапонија.

Потребни состојки:

• 2 поголеми јаболка
• 2 јајца
• 70 гр. шеќер
• 100 мл. млеко
• 20 гр. растопен путер
• 80 гр. брашно
• бадеми

За прелив:

• 60 гр. шеќер
• 20 гр. путер
• 100 мл. слатка павлака

Во продолжение, погледнете ја подготовката за овој вкусен рецепт…

Invisible Cake

Invisible Cake from our friends at Tasty Japan (LIKE them for more COOL & authentic Japanese cuisine)

Publiée par Proper Tasty sur Samedi 20 mai 2017

Прочитајте и...  Храна со моќни афродизијачки својства

Прочитај повеќе

Наоми закачи селфи без градник: Ќе се сруши интернетот! (ФОТО)

Слободен печат

НА 17 ФЕВРУАРИ ПОЧНА НОВА ЕРА ВО МУЗИКАТА: Светот се запозна со звуците на „AC/DC“, роден е фронтмен на „Green Day“…

Слободен печат

Ќе сакате да го погледнете повеќепати: Најзгодната српска пејачка Милица Павловиќ сними провокативен спот (ВИДЕО)

Слободен печат

Поради коронавирусот откажана азиската турнеја на Бонд

Слободен печат

Ела Дворник во деветтиот месец од бременоста позира во гаќички! (ФОТО)

Слободен печат

Мини крофнички: Едноставно, брзо и вкусно (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Остави Коментар

дванаесет − пет =

Прочитај повеќе

Лековита чајна мешавина за проблеми со стомакот и нервозни црева

Слободен печат

Хороскоп за 17 февруари – Прочитајте што ве очекува овој понеделник!

Слободен печат

Сексапилната Алексис е убавица која сигурно ќе ви го одземе вниманието (ФОТО)

Слободен печат

Алесандра Амбросио објави секси фотографија со саканиот за Валентајн! (ФОТО)

Слободен печат

Меланија Трамп не одолеа на водечкиот моден тренд за оваа сезона (ФОТО)

Слободен печат

Цеца доби романтичен подарок од мистериозна личност! (ФОТО)

Слободен печат