Кличко се враќа во рингот?!

Поранешниот украински боксер Владимир Кличко со последните објави на социјалните мрежи ги наведе боксерските фанови дека се враќа во рингот.

Кличко на Твитер објави тизер и ги праша своите фанови која идеја за бокс меч повеќе им се допаѓа: против Ентони Џошуа, Тајсон Фјури или Деонте Вајлдер.

Украинецот веќе има боксувано со двајца од тројцата наведени боксери, Фјури и Џошуа и на два претрпе пораз. Во 2015 година е поразен од Тајсон Фјури, додека две години подоцна загуби и од Џошуа.

Прочитајте и...  Бејл си игра мајтап со Реал, зема плата од 17 милиони евра за да спие на натпревар (ВИДЕО)

Во меѓувреме се повлече од боксот, но сега планира да се врати и да го собори рекордот на Џорџ Форман кој со 45 години е најстариот шампион во тешка категорија. Кличко е сопственик на друг рекорд, тој е боксер кој најдолго време бил шампион, дури 4.382 дена.

Владимир Кличко својата професионална кариера ја започна 1996 година и боксуваше до 2017 година и поразот од Џошуа, а за тоа време имаше 69 борби на кои има 64 победи (53 со нокаут) и само пет порази.

Прочитај повеќе

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат