Ким Кардашијан сака да научи да каже „НЕ“ и да биде построга со децата 

Ким Кардашијан со децата. / Фото: Инстаграм

Американската богаташка, риалити ѕвезда, инфлуенсерка, дизајнерка…, мајка на четири деца, зборува за воспитувањето на своите деца.

Таа е свесна дека нејзините деца, како што ќе растат, ќе имаат бесконечни можности во споредба со другите деца. И, токму поради оваа причина, 40 -годишната Ким Кардашијан сака да го промени начинот во нивното воспитување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Ѕвездата си ја отвори душата за списанието Parents.com, раскажувајќи како е да се биде мајка на четири деца, Норт, Чикаго, Сент и Псалм, сите од поранешниот сопруг Кание Вест или преку сурогат мајка (во случајот на Чикаго и Псалм).

Целиот текст прочитајте го ТУКА

Извор: Еспресо.мк

Видео на денот