espreso.mk Archives - Слободен печат

Tag : espreso.mk

Еспресо

Бојата на долната облека кај жените открива каков љубовник е таа во кревет!

Слободен печат
Ако сакате долната облека да ви биде во виолетова, зелена или небесносина боја, тогаш тоа значи дека сте полни со љубов и сте секогаш оптимистични....
Еспресо

Ниту родителите не би ја препознале: Антониа Гиговска го промени изгледот! (ФОТО)

Слободен печат
Нашата млада и талентирана пејачка Антониа Гиговска не престанува да изненадува. Прекрасната Антониа направи драстична промена во својот имиџ и долгата руса коса ја замени...
Еспресо

Шокантни резултати: Повеќе од 10 сексуални партнери – поголем ризик од рак?

Слободен печат
Ако судиме според новите, во најмала рака шокантни резултати од истражувањето, луѓето кои во текот на животот имаат повеќе од десет сексуални партнери, изложени се...
Еспресо

Поранешната тинејџерска ѕвезда го запознала својот вереник на рехабилитација! (ФОТО)

Слободен печат
Поранешната тинејџерска ѕвезда, а сега проблематична холивудска актерка, Аманда Бајнс, се вери со „љубовта на својот живот“. View this post on Instagram Love this photo❤️...
Еспресо

Северина се огласи откако го отстрани презимето Којиќ! (ФОТО)

Слободен печат
Откако пејачката се појави на едно доделување на награди во Хрватска без сопругот, а после неколку часа на Инстаграм наместо Северина Којиќ беше само Северина,...
Еспресо

Шабан и Есма беа големи пријатели: Погледнете што напишал тој за неа кога таа почина (ФОТО)

Слободен печат
Денеска се навршува точно една година од смртта на кралот на фолк-музиката, Шабан Шаулиќ. Како што знаете, популарниот пејач минатата година на 17 февруари загина...
Еспресо

Голи нозе, мини-фустан, впечатлива боја… Брижит Макрон во комбинација која малку жени би се осмелиле да ја носат (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на Франција, Брижит Макрон, на почетокот на овој месец во Елисејската палата беше домаќинка на сопругата на аргентинскиот претседател Фабиол Јанез. Profimedia Избраничката...
Еспресо

Поминаа 75 години од познатата битка за Иво Џима: За 36 дена загинаа 28.000 војници (ВИДЕО)

Слободен печат
Оваа недела се одбележува 75-годишнината од почетокот на битката за Иво Џима, мал, оддалечен јапонски остров на кој се одвиваше една од најкрвавите битки од...
Еспресо

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат
Трагичната смрт на Коби Брајант минатиот месец го шокира целиот свет, а еден наставник во Шпанија на свој начин му оддаде почит на легендарниот кошаркар....