Кевин од „Сам дома“ го прослави 40-от роденден

Актерот Меколи Калкин влезе во петтата деценија од животот…

Американскиот актер Меколи Калкин вчера го прослави својот 40-роденден.

Калкин светската слава ја стекна со улогата на преслаткото момче Кевин Мекалистер во семејната комедија „Сам дома“ во 1990 година, која стана глобален мегахит.

Филмот во кината ширум светот заработи 477 милиони долари. Две години подоцна беше снимено и продолжение, чија заработка изнесува 356 милиони долари.

Фото: Инстаграм

Подоцна филмот доби уште две продолженија, но со други актери во улога на малото снаодливо момче.

Калкин по повод јубилерниот роденден и влегувањето во петтата деценија се пошегува на својот Твитер профил…

„Здраво луѓе, сакате да се чувстувате старо? Јас имам 40 години. Нема на што. Тоа е мојот подарок за светот. Влијаам на тоа луѓето да се чувствуваат старо. Повеќе не сум дете. Тоа е мојата работа“.

Фото: Инстаграм

 

Прочитајте и...  Статистиката не лаже: Луѓето веќе започнаа да го слушаат божиќниот хит на Мараја Кери

Поврзани вести

Неколку работи кои среќните парови ги прават пред спиење

Слободно време

Ова се 4-те најљубоморни знаци во Зодијакот: Дали сте меѓу нив?

Слободен Печат

ФОТО: Мадона (62) прилепена за ограда се бакнува со своето момче (26)

Слободен печат

АНКЕТА: Кого избраа британците: Кејт Мидлтон го изгуби „тронот“!

Слободен Печат

Нови обвиненија против Рон Џереми, му се заканува казна од 330 години затвор

Слободен печат

4 кујнски апарати кои многу од нас не ги чистат, а се легло на бактерии: Кои се тие?

Слободен Печат

Остави Коментар