Ќерката на Шабан Шаулиќ сними песна, му ја посвети нему

Пејачката Илда Шаулиќ, по шокот поради смртта на нејзиниот татко Шабан, собра сили и влезе во студио.

Таа сними песна за нејзиниот покоен татко, а наскоро публиката ќе има можност да ја чуе. Неодамна таа првпат настапи во живо по неговата смрт и призна дека таа вечер била многу емотивна за неа.

Демо-верзијата на песната е снимена пред неколку години, а сега почувствувала дека е вистински момент да ја сними и да ја објави.

Ќе снима и спот, но за Пинк.рс нагласила дека тоа ќе го направи со проверен тим на кој му верува. Планира и до крајот на годината да објави уште една или две песни.

Прочитајте и...  Мачките добро знаат како да се забавуваат и се вистински мајстори за лудории во домот! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

НЕ ЖАЛИ ПАРИ ЗА НЕА: Ќерката на Чола носи облека од 2.000 евра, а на Инстаграм често ПРОВОЦИРА! (ФОТО)

Слободен печат

Филмот што ги смени Оскарите: „Паразит“ е последната голема револуција на филмската уметност

Слободен печат

Џеј Ло со емотивна фотографија им го честиташе роденденот на своите близнаци (ФОТО)

Слободен печат

Прочитајте пред да одите на шопинг: Најчести грешки што ги правите при купување

Слободен печат

Дара Бубамара дава 5.000 евра за нејзиниот син да не се дружи со „глупавите селски деца“

Слободен печат

Идеални кога сакате брз оброк: Брзи и сочни пица мафини

Слободен печат

Остави Коментар

10 + Шестнаесет =

Прочитај повеќе

Девојката на Нејмар провоцира во секси костим за капење (ВИДЕО)

Слободен печат

Акутен или хроничен синуситис: Главни симптоми на воспаление на синусите

Слободен печат

Нивес Целзиус покажа дел од телото кој вообичаено го крие кога се слика и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Слободен печат

Македонската Џеј Ло – Пејачката Елена Велевска го покажа бујното деколте (ФОТО)

Слободен печат

Најдобрите мисли на Ошо ќе ве поттикнат на промени: Не знам за поголема храброст од она кога морам да си погледнам во самиот себе

Слободен печат

Меган Маркл: Кралицата не може да ни забрани да го користиме брендот „Sussex Royal“

Слободен печат