Tag : шабан шаулиќ

Магазин

Шабан и Есма беа големи пријатели: Погледнете што напишал тој за неа кога таа почина (ФОТО)

Слободен Печат
Популарниот пејач минатата година на 17 февруари загина во сообраќајна несреќа во Германија. Целиот регион беше во неверување за трагичната смрт на еден од најдобрите...
Магазин

Дел од необјавено интервју со Шабан Шаулиќ: Многу брзо ми помина животот, тој „горе“ одлучува колку и кога! (ФОТО)

Слободен печат
Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ настрада во сообраќајна несреќа во Германија, а тагата за еден од најдобрите вокали на народната музика и „човек кој...
Еспресо Шоу биз

Снуп Дог го слуша Шабан Шаулиќ во автомобил! Раперот се гледа дека ужива! (ВИДЕО)

Слободен печат
„Уморен од ноќта, скршен од животот, на моето одело трагови од дожд. Јави се љубов, јас не можам веќе“… се стиховите од познатата песна „Отвори...
Еспресо Шоу биз

Ќерката на Шабан Шаулиќ откри кои реченици ги изговарала мајка и Гоца кога дознала за трагедијата (ВИДЕО)

Слободен печат
Во емисијата „Амиџиќ Шоу“ гостуваше пејачката Илда Шаулиќ, инаку ќерка на фолк-легедната Шабан Шаулиќ. Имено, Илда неодамна ја објави новата песна со наслов „Солза“, која...
Еспресо Шоу биз

Се самоубил синот на Шабан Шаулиќ! Во станот било најдено потресно писмо за починатиот пејач!

Слободен печат
Откако „кралот на народната музика“, Шабан Шаулиќ трагично го изгуби животот, се дозна дека минатата година наводно неговиот вонбрачен син кој никогаш не го запознал,...
Еспресо Шоу биз

Ќерката на Шабан Шаулиќ сними песна, му ја посвети нему

Слободен печат
Демо-верзијата на песната е снимена пред неколку години, а сега почувствувала дека е вистински момент да ја сними и да ја објави....
Еспресо Шоу биз

ТУРЧИНОТ КОЈ ГО УБИ ШАБАН ШАУЛИЌ ОСЛОБОДЕН ОД ПРИТВОР: Алсин се брани од слобода!

Слободен печат
Турчинот Алсин Левент (35) кој е обвинет за предизвикување сообраќајна несреќа во која загинаа Шабан Шаулиќ е пуштен да се брани од слобода, единаесет недели...
Еспресо Шоу биз

Нови детали за Турчинот кој го уби Шабан Шаулиќ!

Слободен печат
Турчинот Алсин Левент (35) кој е виновник за сообраќајната несреќа во која загина пејачот Шабан Шаулиќ, се уште е во истражниот затвор. Според Државното обвинителство...
Еспресо Шоу биз

Каде завршиле парите кои Шабан Шаулиќ однапред ги земал како капар?

Слободен печат
Менаџерот и долгогодишен пријател на починатата фолк-ѕвезда открива што се случи со парите кои Шабан Шаулиќ ги земал како капар за идните настапи. Менаџерот Звонко...