Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Поранешниот фудбалер на каталонците, Ривалдо, смета дека неуспесите во Лигата на шампионите и неатрактивниот фудбал, може да го вратат Пеп на „Камп Ноу“.

Манчестер сити минатиот петок доби казна од УЕФА, две години нема право да игра во европските купови, а доколку судот во Лозана ја потврди казната, тогаш лесно може да се случи сензационален кам-бек на „Камп Ноу“.

Поранешната ѕвезда на Барселона, Ривалдо, смета дека во најцрното сценарио за Манчестер сити, поточно потврда на казната, тогаш Пеп Гвардиола може да направи сензационален кам-бек на клупата на Барселона.

– Манчестер сити е казнет со двегодишна забрана за настап во европските купови поради финансиски малверзации и непочитување на финансискиот фер плеј. Доколку му биде потврдена казната на Сити, тогаш се отвора можноста за Пеп Гвардиола да се врати во Барселона наредната сезона.

Мислам дека сето тоа ќе зависи од настапите на екипата оваа сезона. Доколку Барселона триумфира во ЛШ под водство на Кике Сетиен и притоа ја одбрани титулата во Ла Лига, тогаш нема да има промена на клупата. Но, доколку тимот не ги исполни очекувањата на навивачите, тогаш се отвора можност за Гвардиола да се врати во клубот каде ги имаше најголемите успеси како тренер – смета Ривалдо.

Прочитајте и...  Коронавирусот одзеде живот на европски шампион во бокс

Прочитај повеќе

Лазаров: Седумката ја носам поради Кукоч, а Вардар му е потребен на македонскиот народ!

Слободен печат

МЗТ со предлог до АБА доколку предвреме заврши првенството

Слободен печат

Храбар или луд потег: Ванда Нара децата од Париз ги однесе во жариштетот на коронавирусот-Ломбардија

Слободен печат

Бензема за споредбите со Жиру: Не може да споредувате Формула 1 со картинг

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: Олимписките игри во Токио ќе стартуваат на 23 јули 2021 година

Слободен печат

Ѕвездите на Барселона попуштија, се согласија на намалување на платите од 70 проценти

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Секси новинарки во карантин (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо го навлече бесот на јавноста: Без заштита ги шеташе децата (ФОТО)

Слободен печат

Коронавирусот ги топи парите во спортот

Слободен печат

Коронавирусот одзеде живот на европски шампион во бокс

Слободен печат

Поранешна НБА ѕвезда на Њујорк му донира 10 милиони заштитни маски

Слободен печат

Јунајтед за 150 милиони евра најде идеален партнер за Бруно Фернандеш

Слободен печат