Какво време не очекува неделава: Дожд до среда и пониски температури – Слободен печат
ВестиМакедонија

Какво време не очекува неделава: Дожд до среда и пониски температури

Максималната температура ќе донесе 33 степени.

Оваа работна недела временската прогноза ни носи доста променливо време и пад на температурите за неколку степени.

Облачно, но со сончеви периоди, прогнозираат метеоролозите за денеска но, и нестабилно на места со поројни дождови и грмежи.

Максималната температура ќе донесе 33 степени.

Нестабилно време се очекува и во Скопје со максимални температури до 30 степени.

Стабилизација на времето се најавува за среда попладне, а деновите потоа ќе биде стабилно и суво освен во петок кога се очекува кратотраен дожд.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close