28.8 C
Скопје

Tag : дожд

Вести Македонија Слајдер

Попладне нестабилно со пороен дожд, од вторник стабилизација на времето

Слободен печат
Времето околу пладне и попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на...
Вести Македонија Слајдер

Претпладне сончево со до умерена облачност, попладне нестабилно со дожд, грмежи и засилен ветер

Слободен печат
 Времето денеска во земјава во претпладневните часови ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд,...
Вести Македонија Слајдер

Од север кон нашата територија се спушта студен бран: Нови врнежи, голем пад на температурите и силен ветер

Слободен печат
Во следните часови од север кон нашата територија ќе се спушта студен фронт кој ќе услови зголемување на облачноста и повремени локални врнежи од дожд....
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Обилните дождови во Букурешт создадоа проблем пред мечот Македонија-Австрија

Слободен печат
Од 8 јуни македонските фудбалери веќе се во Букурешт и тренираат, а дури денеска Австријците одлучија да допатуваат во романскиот главен град. Обилните дождови во...
Вести Македонија Слајдер

Времето денеска променливо облачно, од пладне дожд, грмежи и засилен ветер

Слободен печат
Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни...
Вести Македонија Слајдер

Претпладне променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Слободен печат
Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен...
Вести Македонија Слајдер

Променливо облачно со пороен дожд попладне

Слободен печат
 Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер....
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО Големи поплави во Пожега

Слободен печат
Поради обилниот дожд и лошите временски услови, дојде до полавување на одредени реони кај Пожега. Од јавната противпожарна бригада „Пожега“ велат дека веќе имале повеќе...
Вести Македонија Слајдер

Славчо најавува облачно време со сончеви периоди – температурите од 14 до 23 степени

Слободен печат
Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со сончеви периоди и со повремен локален дожд. Ќе има услови и за ретка појава...
Вести Македонија

Претежно облачно, во попладневните часови со врнежи од дожд

Слободен печат
Времето денеска ќе биде претежно облачно, во пладневните часови со врнежи од дожд, на места пообилни, кои ќе се задржат до крајот на денот. Ќе...