• дожд

Претежно облачно и посвежо, со локален пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, а на места нестабилно со пообилен пороен дожд, локално и над 20 литри на квадратен метар и со појава на ретки грмежи. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 26 степени. Во Скопје ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд и …

Претежно облачно и посвежо, со локален пороен дожд и грмежи Read More »