Како да имате затегнато лице како Меган Маркл? Тајната не е во скапи препарати (ФОТО)

Војвотката Меган Mаркл дури и на 38 години може да се пофали со затегнато и негувано лице, а нејзината тајна не е во скапи третмани и козметички производи.

Меган повеќепати зборуваше за својата страст кон фитнесот, убавината и здравиот начин на живот и секој кого тоа го интересира е упатен во нејзината веганска исхрана, но и во фактот дека сака минималистичка шминка, која не ги крие нејзините пеги.

Меган е очигледно благословена со добри гени, но наводно користи и неконвенционален метод за да ги зачува формата и цврстината на брадата и на образите.

„Правам вежби за лице кои ги осмисли мојата козметичарка. Тие буквално можат да го извајаат вашето лице. Се колнам дека тоа функционира, без оглед колку блесаво изгледа“, изјавила Меган уште во 2014 година.

Прочитајте и...  Хороскопски знаци кои се експерти за флертување! Дали сте меѓу нив?

Очигледно вежбите функционираат, што може да се забележи по лицето на војвотката.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат