Кафе-книжарница „Гаврош“- нов културен простор во градот - Слободен печат

Кафе-книжарница „Гаврош“- нов културен простор во градот

Пред неколку месеци е отворена кафе-книжарницата „Гаврош“ нов културен простор во градот. За сопственичката Ника Гавровска, отворањето на кафе-книжарница е ризик кој секогаш постои, посебно кога е сублимат од две активности.

-Скопјани често даваат коментари од типот, „аха ова е читална“, „па служите ли кафе“, но нели секогаш е потребно време. Сцената е отворена за сите заинтересирани присутни, ние почнавме еден експеримент во кој покануваме сликари и писатели коишто ги испреплетуваат своите дела, вакви настани планираме да огранизираме и во иднина, вели во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“, сопственичката Ника Гавровска.

 

 

Прочитајте и...  СДСМ: Извршителот Мицкоски е очаен губнитк, кој не успеа да го спаси криминалот на Груевски

Прочитај повеќе

Николовски: Одиме на фер и демократски предвремени парламентарни избори

Слободен печат

Запленети 100 килограми кокаин во Данска, уапсени 27 лица

Слободен печат

ДИК го усвои Роковникот за спроведување на предвремените парламентарни избори

Слободен печат

Спасовски: Со Република Србија заеднички сме посветени на унапредување на регионалната соработка

Слободен печат

Брисел ги поздрави одлуките на македонскиот Парламент, сега на ред е ЕУ

Слободен печат

Димовски: На СДСМ му требаше овој закон за амнестија за сè што сторија минативе години

Слободен печат

Остави Коментар

4 × 2 =

Прочитај повеќе

Пленковиќ: Повторно е ставено на дневен ред проширувањето на ЕУ

Слободен печат

Мишел: Ќе ја потврдиме европската перспектива на регионот

Слободен печат

Дирк Јан Коп: Гледаме простор Северна Македонија да ги започне преговорите за членство, тоа не е случај со Албанија

Слободен печат

Рот: Донесен Законот за ЈО, сега е ред на ЕУ да испорача

Слободен печат

Митрески: Законот за Советoт на ЈО не спаѓа во група закони што се носат со двојно мнозинство

Слободен печат

Димитров: Денес е голем ден во мојот град, успеавме да го усвоиме и последниот закон кој беше услов

Слободен печат