Иран уапсил 17 шпиони на ЦИА, некои од нив осудени на смртна казна - Слободен печат

Иран уапсил 17 шпиони на ЦИА, некои од нив осудени на смртна казна

Иран уапсил 17 шпиони кои работеле за американската Централна агенција за разузнавање (ЦИА) и некои од нив се осудени на смртна казна, јави денеска иранската државна телевизија.

Министерството за разунавачки работи соопшти дека разбило шпионска мрежа на ЦИА и оти се уапсени 17 шпиони.

Светските агенции, повикувајќи се на иранската агенција Фарс, јавуваат дека некои од уапсените се осудени на смртна казна.

Прочитајте и...  Моди: Индија може да го уништи Пакистан за помалку од 10 дена

Прочитај повеќе

Нови мрежни правила за пренос на електрична енергија усогласени со европската регулатива

МИА

Надлежните смируваат: Пратките од „Алиекспрес“ се безбедни

Хеликоптерот на Вучиќ во страшно невреме, а тој смирено: Не се плашам, летам веќе седум години

Слободен печат

Европската Комисија ги претстави мерките за безбедност на 5Г мрежата

Слободен печат

Млад скопјанец почина од маларија: Се вратил од Гана, по што му се влошила здравствената состојба

Слободен печат

Русија бара медицински уверенија за влез на странски државјани

Слободен печат

Остави Коментар

14 − three =

Прочитај повеќе

Од земјава извезени близу 16 тони опасен отпад од АД „Охис“

Слободен печат

„Жан Моне“ процес: Фокус е Деловникот на Собранието, но и евроинтеграциските процеси и претстојните избори

Слободен печат

Жбогар му реплицираше на Милошоски: Борете се со идеи, а не напаѓајќи не нас

Османи: Државниот завод за ревизија е подготвен за контролирање на изборниот процес

Слободен печат

Правда ќе прифати дел од забелешките на јавната расправа за Законот за обвинителство

На измамите им дојде крајот: Нема да има скриени трошоци во аранжманите за летувања

Слободен печат