29 C
Скопје

Tag : ЦИА

Вести Слајдер Хроника

ВИДЕО: Престрелка пред седиштето на ЦИА

Слободен печат
Најмалку еден агент на ФБИ денеска отвори оган врз вооружен маж кој се појавил на платото пред главниот влез во седиштето на ЦИА во Вирџинија,...
Вести Свет Слајдер

Ниту е војник, ниту политичар, ниту разузнувач: Вилијам Брнс е нов директор на ЦИА

Слободен печат
Американскиот Сенат вчера изгласа уште двајца нови членови на администрацијата на претседателот Џо Бајден. Вилијам Брнс е потврден за директор на Централната разузнавачкка агенција (ЦИА),...
Вести Свет

Вилијам Барнс е новиот шеф на ЦИА

Слободен печат
Комитетот за разузнавачки прашања при американскиот Сенат едногласно потврди дека поранешниот дипломат Вилијам Барнс ќе биде новиот шеф на Централната разузнавачка агенција (ЦИА), изјави сенаторот...
Вести Свет

Кандидатот за шеф на ЦИА, Вилијам Брнс: Кина претставува најголема закана за САД

Слободен печат
Кина претставува најголема закана за САД, изјави денеска кандидатот на американскиот претседател Џо Бајден за директор на ЦИА, Вилијам Брнс, ветувајќи дека американската разузнавачка агенција...
Вести Свет

Проценка на ЦИА: Само 26 отсто од населението на Северна Кореја имало струја во 2019 година

Слободен печат
Само 26 отсто од населението во Северна Кореја имало електрична енергија во 2019 година, покажува проценката на американската разузнавачка агенција (ЦИА) што е објавена денеска....
Вести Свет Слајдер

По 36 години работен стаж и на ден пред инаугурацијата на Бајден: Директорката на ЦИА поднесе оставка

Слободен печат
Директорката на ЦИА, Џина Хаспел, назначена од претседателот во заминување Доналд Трамп, поднесе оставка и ја напушти разузнавачката агенција по 36 години работа во неа...
Вести Свет Слајдер

ФОТО | ЦИА ја објави вистината: НЛО веќе не се тајна, еве што содржат документите

Слободен печат
Над илјада документи на ЦИА за неидентификувани летечки објекти се достапни да се симнат од интернет. Документите се објавени онлајн благодарејќи на сајтот Блек волт,...
Вести Свет

Бајден го одбра новиот директор на ЦИА

Слободен печат
Идниот американски претседател, Џо Бајден објави дека искусниот дипломат Вилијам Бернс ќе биде новиот директор на Централната разузнавачка агенција (ЦИА). Бернс (64) беше амбасадор во...
Вести Свет Слајдер

Бајден сè уште не одлучил кој ќе биде директор на ЦИА, на списокот има 4 кандидати

И.И.
Новоизбраниот претседател на САД, демократот Џозеф Бајден, се уште не одлучил за кандидат за директор на Централната разузнавачка агенција (ЦИА) и ќе го објави името...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Внимавајте: Социјалните мрежи „вријат“ од шпиони, скриени меѓу атрактивни лажни лица, на оваа ги има најмногу

Слободен печат
Во новинарското истражување кое го спроведе агенцијата Асошиејтед прес утврдено е дека социјалната мрежа која служи за вработување и деловно поврзување на луѓето, е полна...