Инвазијата од глувци и стаорци ја принуди кралицата на бегство – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Инвазијата од глувци и стаорци ја принуди кралицата на бегство

Во Бекингемската палата се повикани службите за дератизација и дезинфекција, откако персоналот се пожалил за честата појава на овие глодари во кујната.

Бекингемската палата е „нападната“ од глувци и стаорци, поради кои и кралицата Елизабета беше принудена да го напушти својот имот. Таа се спакува и замина привремено, додека експерти се трудат да го решат овој проблем.

Во Бекингемската палата се повикани службите за дератизација и дезинфекција, откако кујнскиот персонал се пожалил за честата појава на овие глодари во кујната.

Близок извор до кралското семејство изјавил дека персоналот во палатата веќе е навикнат да гледа мали кафени глувци и дека овој проблем е многу одамна достапен и ќе биде навистина тешко да се реши бидејќи тие веќе станале отпорни на секаков отров.

Истото е потврдено и од страна на портпаролите на Агенцијата за контрола на штетници.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close