И покажала на мајка и како со помош на шминка да изгледа 20 години помладо, а резултaтите ја оставиле без здив (ФОТО+ВИДЕО)

Кога станува збор за убавината, таа секогаш е прва во очите на набљудувачот, а шминката може само да ја нагласи.

Стефани Ланг, австралиската бјути блогерка, ја научи својата мајка да се шминка и така да ја истакне својата убавина, а многу нешта од неа можеме да научиме и ние.

Нејзината мајка има 60 години, но погледнете како по советите за начинот на шминкање од страна на Стефани, годините некако чудесно исчезнуваат.

View this post on Instagram

I hope I look half as good as my babe of a mum in my 60s! This is one of the videos that I am the MOST proud of. Me and my mum filmed a tutorial where I teach her to do her OWN makeup as good as professional makeup artist! Can you believe she did this makeup almost on her own? The tutorial is packed full of tips that anyone of ANY age can use – but if you have a mum or aunty or grandma who you want to help feel absolutely BEAUTIFUL then this tutorial is for you! Or if you're a babe of a mature woman and you want to pick up a few mature makeup tips then this is the video for you too! Video will be live in 2 hours! 🕺❤️🔥 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #LANGEFAM #MatureMakeup #CrueltyFree #CrueltyFreeMakeup #FentyBeauty #SigmaBeauty #CharlotteTilbury #PerriconeMD #Aussie #MyMumma #MyLove

A post shared by Stephanie Lange (@_stephanielange_) on

Ова е профилот на Стефани, следете ја, уживајте и практикувајте ги нејзините веќе докажани совети.

Прочитајте и...  Апостолска: Развивме економски мерки кои овозможија значајна поддршка за бизнис секторот

Прочитај повеќе

Британска пејачка сними спот во синиот воз на Тито – Погледнете како тоа изгледа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Рита Ора со накострешени гради во ресторан, па во диско! (ФОТО)

Слободен печат

Холивудските медиуми „горат“: Се оженил Леонардо Дикаприо?!

Слободен печат

Се сеќавам кога докторите ми кажаа дека нема да биде добро“: Наташа Беквалац со емотивна порака ѝ го честиташе роденденот на ќерката Катја! (ФОТО)

Слободен печат

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Jexi“ е комедија која ќе ве насмее, но и ќе ве потсети на секојдневната зависност на човекот од модерната технологија

Слободен печат

„The Pussycat Dolls“ повторно на удар: Гледачите се жалеле поради настапот на Никол и останатите девојки! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Меколи Калкин доби голема улога, еве каде ќе го гледаме (ВИДЕО)

Слободен печат

„Медена земја“ во „Еден на Еден“: Жителите на Бекирлија нè маваа со камења, не ни даваа да пиеме од нивната чешма! (ВИДЕО)

Слободен печат

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и вулгарно (ФОТО)

Слободен печат

Мерил Стрип стана жешка црвенокоса – Кој би рекол дека има 70 години? (ФОТО)

Слободен печат

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Слободен печат

Кејт Мидлтон облече патики од 2.000 денари и за само еден час овој модел целосно се распродаде

Слободен печат