Хороскопски знаци на кои никогаш ништо не им одговара, ништо не им чини, секогаш наоѓаат маани... - Слободен печат

Хороскопски знаци на кои никогаш ништо не им одговара, ништо не им чини, секогаш наоѓаат маани…

Некои луѓе едноставно е невозможно да ги задоволите, а астролозите тврдат дека тоа има врска со знакот во кој сте родени.

Можете да вложите и да дадете се од себе, но пак овие луѓе ќе најдат некоја маана. Перфекционизмот и високите критериуми ги прават дежурни критичари за сѐ и секого околу нив, но и за себе лично.

Близнаци

Еден од најнеодлучните знаци, но наедно и најдобри во критикување. Нивната способност за премислување е неверојатна, а токму на сметка на тоа успеваат да најдат недостатоци во се, дури и на места каде на „обичните смртници“ нема да им текне на крај памет да погледнат.

Девица

Девиците се перфекционисти, а со тоа под рака доаѓа и нагонот да критикуваат. За разлика од Близнаците, кај нив е поизразено тоа дека покрај другите, се критикуваат и самите себе. За девиците совршенството постои, но е недофатливо, особено не кога другите луѓе ги прават работите за кои се вешти тие.

Прочитајте и...  Хороскоп за 17 февруари – Прочитајте што ве очекува овој понеделник!

Водолија

Припадниците на овој знак се многу добри во наоѓање недоследности, но пред се се многу самокритични. Тие би сакале да се совршени во се што прават, но кога тоа нема да им успее, се чувствуваат како најголемо промашување. За нив самокритичноста е еден вид терапија, а кога ги критикуваат другите тоа секогаш е најдобронамерно.

Прочитај повеќе

Ела Дворник во деветтиот месец од бременоста позира во гаќички! (ФОТО)

Слободен печат

Мини крофнички: Едноставно, брзо и вкусно (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Лековита чајна мешавина за проблеми со стомакот и нервозни црева

Слободен печат

Хороскоп за 17 февруари – Прочитајте што ве очекува овој понеделник!

Слободен печат

Сексапилната Алексис е убавица која сигурно ќе ви го одземе вниманието (ФОТО)

Слободен печат

Алесандра Амбросио објави секси фотографија со саканиот за Валентајн! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

петнаесет − петнаесет =

Прочитај повеќе

Меланија Трамп не одолеа на водечкиот моден тренд за оваа сезона (ФОТО)

Слободен печат

Цеца доби романтичен подарок од мистериозна личност! (ФОТО)

Слободен печат

Ешли Грем пие кафе додека го дои своето бебе! (ФОТО)

Слободен печат

Што треба да видите и пробате ако патувате во Сицилија (ФОТО)

Слободен печат

Елтон Џон го прекина концертот: Падна на клавирот и заплака! (ВИДЕО)

Слободен печат

Гвинет Палтроу за Валентајн ѝ подари на Хајди Клум свеќа со мирис на својата вагина!

Слободен печат