ХОРОСКОПОТ ОТКРИВА: Каков прв впечаток остава секој знак? – Слободен печат
ЕспресоХороскоп

ХОРОСКОПОТ ОТКРИВА: Каков прв впечаток остава секој знак?

Прочитајте каков прв впечаток оставате кај другите...

Велат дека се потребни три секунди за да се остави фамозниот прв впечаток. А, што велат астролозите за тоа?

Прочитајте како вие оставате прв впечаток според хороскопскиот знак или проверете го тоа за своите блиски:

ОВЕН

Добар, сака да помогне, самоуверен е, сака да наредува, но барем ја завршува работата.

БИК

Сладок, мил, тивок, но и тврдоглав и незапирлив кога зборува за проблемите.

БЛИЗНАЦИ

Духовити, гласни, понекогаш здодевни, со уникатна смисла за хумор.

РАК

Симпатични, емотивни, среќни, имаат смисла за хумор и сакаат да се шегуваат со другите, но не поднесуваат на своја сметка.

ЛАВ

Срдечни, допадливи, дарежливи, не сакаат контакт очи во очи, сакаат прегратки, но не со секого.

ДЕВИЦА

Срамежливи, грижливи, талентирани, симпатични и мечтатели.

ВАГА

Прекрасни личности, забавни, друштвени, интелигентни но и невнимателни.

СКОРПИЈА

Неодлучни, дрски, а во исто време и многу слатки и често нервозни без причина.

СТРЕЛЕЦ

Чудни, оптимистични, секси, музикални и хумористични.

ЈАРЕЦ

Пасивни, допадливи, неодоливи и бурни кога се лути.

ВОДОЛИЈА

Паметни, откачени и тврдоглави, личности кои умеат да ве сакаат без разлика какви и да сте.

РИБИ

Чудни, срамежливи, уметнички талентирани, сакаат кога се посветуваат на креативни проекти.

БОНУС ВИДЕО:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close