Tag : комуникација

Вести Македонија

Николовски: За тоа што нè следат тајните служби ќе има одговорност

Слободен печат
Александар Николовски во вечерашното гостување на ТВ 24 изнесе сериозни обвинувања на сметката на власта. Тој тврди дека тајните служби го следат и прислушуваат врвот...
Кошарка Спорт

НБА нема да им забрани на играчите да комуницираат со семејствата

Слободен печат
НБА продолжува да разгледува различни опции за продолжување на сезоната 2019/20, што беше прекината поради пандемијата на коронавирус. Најсилната кошаркарска лига на светот ја отфрли...
Колумни

Како ви е дома наместено

Жанета Скерлев
Цареви се Енглезиве за хуманитарни проекти. Цареви. Мислам дека не постои земја која има толку многу невладини  и хуманитарни организации и толку многу луѓе кои...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Не се согласувам на лекарите да им биде забранета комуникација со медиумите

Директор на државна клиника денеска со писмено соопштение ги информирал вработените лекари и медицински персонал дека во медиуми може да даваат изјави само со писмена...
Вести Економија Слајдер

Грција нема да ги отвори границите за сите туристи

Слободен печат
Грчкиот министер за туризам, Харис Теохарис, вели дека земјата прави напори да ги отвори границите за туристи во јули. Тој нагласи дека сепак границите нема...
Вести Македонија Слајдер

Адеми: Најбитно е да се одржи двонасочна комуникација, бидејќи само наставникот знае до кое ниво е ученикот

Слободен печат
Откако се донесоа уредби на Владата за начинот како ќе се обезбеди таа двонасочна комуникација и размена на податоците помеѓу наставникот и ученикот, досега информациите...
Вести Економија Слајдер

КОВИД – 19 го менува светот што го познававме до сега

Слободен печат
Вирусот КОВИД – 19 го потресе светот, јавното здравје, животот на луѓето, начинот на работа. Од друга страна пак експертите велат дека ваквиот променет начин...
Вести Македонија

АЕК: Граѓаните и фирмите да користат алтернативни начини на комуникација со агенцијата

Слободен печат
Агенцијата за електронски комуникации ги охрабрува граѓаните и соработниците да користат алтернативни начини за комуникација со оваа институција. Нејзините вработени по препораките од Владата за...
Вести Економија

Стопанските комори на дневна основа ќе ги информира членките за мерките на Владата

Слободен печат
Стопанска Комората е во постојана комуникација со Владата и изразува целосна подготвеност за соработка. Од таму додаваат дека потенцијалот на последиците не смее да се...
Еспресо Шоу биз

Еве на кој начин комуницираат Северина и поранешниот сопруг Милан

Слободен печат
Пејачката Северина Којиќ го загуби спорот со поранешниот сопруг Милан Поповиќ во врска со старателството над нивниот син. Хрватскиот суд на 28 ноември донесе привремена...