19.8 C
Скопје

Гвардиола мисли на иднината, си договори двајца талентирани Бразилци

Манчестер сити во последните неколку преодни рокови интензивно работи на подмладување на екипата, а тој тренд го продолжи и овој зимски преоден рок.

„Граѓаните“ во 2022 година го купија Јан Коуто, млад бразилски фудбалер кој игра на позицијата десен бек и кој пристигна од Коритиба. Сити веднаш го испрати на калење во еден од своите братски тимови, Џирона.
Тие минатата година исто така го купија и Перуанецот Агилар од Лима за сума од два милиони евра и тој на „Етихад“ ќе пристигне по завршување на сезоната.

Денеска, англиските меиуми објавија дека Манчестер сити се наоѓа во завршни преговори со бразилскиот Флуминенсе за Метињо и Кајики. И двајцата фудбалери имаат по 11 години, а очекувањата на медиумите се дека Манчестер сити ќе плати вкупно 11 милиони евра.
Медиумите во Бразил Кајики го споредуваат со Нејмар, додека Метињо настапуваше за репрезентацијата на „кариоките“ до 16 години.

Поврзани вести

Франција има една победа на ЕП, но и натаму е најголем фаворит за шампионската титула!

Слободен печат

Класика на „Вембли“: Ги дознавме сите осминафинални двојки на Европското првенство!

Слободен печат

ВИДЕО: Германија „преживеа“ во Минхен, Роналдо е синоним за рекорди!

Слободен печат

Клуб од шпанската „Ла Лига“ со интерес за Дарко Велковски!?

Слободен печат

Ја победија само Македонија – Украинците се најголемите „среќници“ на Евро 2020!

Слободен печат

ВИДЕО: Ѓоковиќ „гази“ и во двојки, крај за првите носители на турнирот во Мајорка!

Слободен печат

Остави Коментар